Anasayfa

Bir elimizden duvara kelepçelenerek günlerce aç susuz bekletilirdik...
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen "İşkence soruşturması" için İstanbul'da ifade veren Yusufiye Derneği Başkanı Recep Küçükizsiz, 12 Eylül'den 20 gün sonra polis tarafından gözaltına alınır.
Darbe döneminde cezaevlerinde aylarca işkence görenler, yaşadıkları insanlık dışı uygulamalardan şikâyetçi olmaya devam ediyor.
Ülkücü hareket içinde 'Doğu'nun Başbuğu' olarak anılan Yılma Durak, 12 Eylül'de yaşadığı işkence ve zulümleri anlattı.
Abdulkadir Yanık, 12 Eylül mağdurlarından biri. Darbeden 1 ay sonra ortaokul öğrencisiyken gözaltına alınmış Yanık. İşkencenin vardığı noktayı ise şöyle ifade ediyor:"Annemi bırakmları için ne isterlerse yapacağımı söyledim. 1 gün boyunca işkence yaptıktan sonra bıraktılar. Kadıncağız çıktıktan sonra kör oldu.
Yusufiyeli arkadaşlarımızdan ve aynı zamanda derneğimizin kurucu üyesi ve Başkan Yardımcısı olan Av. Hasan İLTER'in kaleme almış olduğu Yusufiye Zindanlarında Yaşanmış Hikayeler Zulümden de Öte isimli kitabı çok yakında piyasaya çıkacaktır.Ülküdaşımıza ülkücü hafızamızın dağarcığına katkılarda bulunmasından dolayı teşekkürlerimizi sunar, bütün ülküdaşlarımızdan da 12 Eylül darbesi hatıralarını unutmamak ve unutturmamak adına bu tür çalışmalarda bulunmalarını istirham ederiz.
"12 Eylül Darbesi" sebebiyle aldıkları cezaların infazları yanan ve cezaevlerinde halen yatmakta olan ülküdaşlarımız
Rabbimize şükürler olsun
... 10 ...


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret40299
Üyelik Girişi
Saat
12 Eylül Darbesi